Otomotiv sektörü birçok disiplinin bir arada ve uyum içinde çalışmasını gerektiriyor. Yeni teknolojilerin ilk uyarlandığı sektörlerin başında gelmektedir. Kullanıcılara daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşatmak için pek çok teknoloji uygulanmaktadır ki bu, sürücülerin konfora ve maliyete her zaman değer verdiği bilinen bir gerçektir. Deneyimlerimiz bize üreticilerin araç klimasının konforunu, ağırlığını ve kullanılan malzemelerin diğer bileşenlerle uyumluluğunu geliştirmek için çok çalıştıklarını göstermiştir.

Temel ürünümüz olan ısıtıcı kumaş teknolojimizi koltuk ısıtma sistemi olarak entegre ettik. Isıtma yastıklarımız homojen ısı sağlar ve iletken lifler tekstil yapısında rezistans görevi görür.

Esnek yapımız sayesinde kumaşlarımız koltuğa kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Kumaşlarımız arabadaki diğer bileşenlerle tamamen uyumludur. Çalışırken sorun olmaz.

Kumaşlarımız hafif bir yapıya sahiptir. Mevcut koltuk ısıtma sistemlerine göre 8-9 kat daha hafiftir. Bu da bir vidanın ağırlığını azaltmak için dahi Ar-Ge çalışmalarının yapıldığı otomotiv sektöründe toplam araç ağırlığında önemli bir etken olarak kendini gösteriyor.

Düşük voltaj ile çalışmak araca enerji verimliliği sağlamaktadır. Düşük üretim  maliyetlerimizle maliyeti düşüren bir diğer faktördür.

Geliştirdiğimiz ve patentini aldığımız üretim yöntemi sayesinde üretim maliyetlerimizi düşürdük ve bu OEM’lere önemli bir maliyet avantajı sağladı.

Kumaşlarımız korozyona karşı oldukça dirençlidir. Ürün ömrü testlerimize göre ürün ömrümüz 1e+24 yıldır. Bu özelliğimiz sayesinde uzun ömürlü çözümler sunmaktayız.

Bu örnekte görüldüğü gibi kumaşlarımız ile ısıtma sistemi gerçekleştirilmiş olup; Kumaşlarımız, koltuğun yapımında üst kılıfın hemen altına uygulanmakta olup, tasarım açısından herhangi bir sapma yaratmamaktadır.

Klasik ısıtma sistemli arabalarla ısıtma

Konvansiyonel ısıtma yöntemlerinde tüm binada bulunanlar aynı ısıyı alır ancak ısıtma ihtiyacı her insanda farklılık gösterir.

Isıtmalı araba sistemimizle arabalarla ısıtma

Geliştirdiğimiz kumaşlara eklediğimiz ısı ayar sistemi ile oturan her kişi koltuk sıcaklığını kendisi ayarlayarak rahat bir deneyim yaşar.

Sunduğumuz çözüm, tekstil yapısındaki iletken lifler direnç görevi görecek şekilde (En dıştaki tabakanın altına yerleştirilecek) iç karkası ısıtma kumaşlarımızla kaplamaktır. Bu çözüm ayrıca taşınacak araçlara, sıcak hava ihtiyacı olan kabinlere, sürücülerin dinleneceği alanlara veya bu alanlardaki yatak , battaniye gibi mobilyalara da uygulanabilir.

Technical Features for the Fabric

Regulations

   

ECE-Regulation No.118                          EMC Regulation

Elektrikli Araçlar

Elektrikli araçlar, çağımızın en hızlı büyüyen sektörlerinden biri ve başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok sektörü günlük yaşantımızla birlikte değiştiriyor.

Birçok yol kat edilmiş olmasına rağmen elektrikli araçların hala herkesin bildiği ve çözülmeyi bekleyen sorunları var; “Pil ömrü, şarj istasyonları, tek bir enerji kaynağını çok fazla tüketen ısıtma sistemleri”. Tecrübelerimize dayanarak soğuk iklimlerde ısıtmasız batarya sistemine sahip araçların çalışmadığını ve mevcut enerjisinin yaklaşık %50’sini ısıtma sistemine harcadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bataryadaki tek enerji kaynağı olan bir yapı için bu çok fazla bir tüketimdir.

Elektrikli araçların menzil ömrünü yaklaşık %40 uzatıyoruz!

Düşük voltaj ile çalışma özelliğimiz sayesinde tek enerji kaynağını çok verimli kullanarak elektrikli araçlarda büyük enerji tasarrufu sağlıyoruz.

Esnek ve uyumlu yapımız sayesinde kumaşlarımızı elektrikli araçların akü sistemi dahil tüm iç alanlarına uygulayabiliyoruz.

Geliştirdiğimiz ve patentini aldığımız üretim yöntemi sayesinde  üretim maliyetlerimizi düşürdük ve bu da elektrikli otomobil üreticileri ve OEM’ler için  önemli bir  maliyet avantajı sağladı.

Kumaşlarımız hafif bir yapıya sahiptir. Rakiplerine göre 8-9 kat daha hafiftir. Bu da bir vidanın ağırlığını azaltmak için dahi Ar-Ge çalışmalarının yapıldığı otomotiv sektöründe toplam araç ağırlığında önemli bir etken olarak kendini gösteriyor.

Özellikle soğuk iklime sahip bölgelerde, akü sıcaklığının korunması ve genel olarak ısınma ihtiyacı nedeniyle çok fazla enerji tüketimi sorunu yaşayan üreticilere çözüm olduk . Bu sadece soruna bir çözüm olmakla kalmadı, aynı zamanda enerji ve maliyet tasarrufu sağlayarak menzil ömrünü uzattık ! ISUZU ile birlikte aracın menzil ömrünü %40 arttırdık.

 

Ürünümüzü Anadolu ISUZU ile elektrikli minibüste test ettik ve yüksek enerji tasarrufu ve bu enerji verimliliği sayesinde menzil ömrünü %40 oranında uzattığı sonuçlar aldık.

Technical Features for the Fabric

EnglishGermanRussianTurkish